MARKA DANIŞMANLIĞI

tower life izmir

Büyüme...

Şirketiniz hedefleriniz doğrultusunda büyür. Ancak markanız büyüme döneminde ise, yapmamanız gereken bazı şeyleri yaptığınızı fark edebilirsiniz.

aroow rgHatalar kendilerini aşağıdaki şekillerde göstermeye başlamış olabilir:

Aslında para kazanmıyor olmanıza rağmen, franchiseeler ödedikleri royaltyler sayesinde gittikçe daha zenginleştiğinizi düşünürler.

Franchiseeler kurullar kurarak sizinle herşeyin pazarlığını yapmak isterler.

Franchiseeler, İsim hakkı ücretini ödeyerek markayı ve operasyonel sistemi satın aldıklarını düşünürler.aroow lf

Royalty ücretlerini sadece kendilerine yardımcı olunmasının karşılığında verdiklerini düşünürler ve her zaman ‘ bugün benim için ne yaptın?’ diye sorgularlar.

aroow rgSistemin ilk franchiseleri şirkertin başarısını kendilerine borçlu olduğunu düşünürler.

10-60 ilde 30 ile 200 şubeniz vardır. Yani dağınık bir yapıda büyümüşsünüzdür. Kaleleriniz yoktur.

Çok az franchise sizin sisteminizin takipçisidir.aroow lf

Franchise danışmanlarınız polis yada müfettiş olarak görülmektedir.

Franchise satılmaz. Franchise adayı sizden franchising almak için bir efor sarfeder, bu sayede doğru kişiyi doğru yerde konumlandırma şansınız olur.

aroow rgAncak siz eğer franchise satan bir sistem kurarsanız, yarın kendilerini sizin kurallarınıza uymak zorunda hissetmeyecek kişilerle çalışıyor olabilirsiniz.

Franchisee ler sizi kendilerine doğru hizmeti sunmak zorunda olan satıcı olarak yorumlarlar.
Ve bu liste uzayıp gider.aroow lf

Çözüm, bu durumu yaratan duygu, düşünce ve davranışların değiştirilmesinde ve franchisingin algılanış şeklini değiştirerek, algıyı doğru bir şekilde yönetmektedir.

Bir kez franchising algılanış şekli değişince , franchisor ve onların ekiplerinin inançları, düşünceleri ve davranışları da değişecektir ve bu değişim sonuçta nihai müşteriyle daha iyi ilişkiler, pazar büyümesi, şube bazında karlılık artışı  ve doğru franchisor-franchisee ilişkisi ile sonuçlanacaktır.

Towerlife Danışmanlık bu dönemi “ arap saçı” olarak adlandırır. Arap saçını çözmek mücadele gerektirir ama markanızın başarıya ulaşması için er yada geç bu sorunların tespit edilip, çözülmesi  gerekmektedir. İşte bu mücadelede hızlı yol almak için aroow rgThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.' dan bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Sizi Hemen Arayalım Telefonunuzu bırakın uzmanlarımız arasın.
Zorunludur!
Zorunludur!
Teşekkürler. Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede uzmanlarımızı sizi arayacaktır.